Czajnik gazowy – praktyczna ozdoba każdej kuchni

czajnik zestaw

Choć czajnik na gaz to przede wszystkim wygodny sposób na przegotowane wody i przyrządzenie sobie herbaty czy kawy, to nie można mu również odmówić cech typowo estetycznych, bo nasz czajnik gazowy to bardzo często oryginalna ozdoba naszej kuchni.

Klasyczne i nieco bardziej oryginalne kształty i kolory czajników

Kto powiedział, że czajnik musi być nudny. Oczywiście najbardziej klasyczne są takie stalowe, ale tak naprawdę czajnik na gaz może być w każdym kolorze tęczy. Te emaliowane oraz ze stali nierdzewnej często mają również dodatkowe zdobienia, np. kwiaty, owoce czy kropki. Trzeba przyznać, że jest to niezwykle wesoły i ciekawy akcent w naszej kuchni.

Czajnik na gaz – zobacz ten – może także różnić się kształtem. Jedne są bardziej okrągłe, inne bardziej płaskie, mogą przypominać starodawne imbryki,
a jeszcze inne mają kształt bardzo nowoczesny i udziwniony. Dzięki tej różnorodności dopasujemy je do każdego stylu nowoczesnego i retro.

Zalety czajników emaliowanych i ze stali nierdzewnej

Bardzo ważną kwestią jest materiał, z którego został wykonany czajnik na gaz. Najpopularniejsze to takie ze stali nierdzewnej oraz emaliowane. Jedne i drugie mają niewątpliwe zalety, które sprawiają, że są najczęściej wybierane jako sprzęt kuchenny. Jedne i drugie są lekkie, dostępne w różnorodnych kształtach i kolorach, wytrzymałe i dość szybko nagrzewają wodę. Te emaliowane są szczególnie polecane dla alergików, ponieważ emalia nie zawiera szkodliwych dla zdrowia związków. Decydując się na zakup czajnika warto wybrać produkt wysokiej jakości, ponieważ każdy czajnik jest zazwyczaj używany latami.