Jak wybrać kostkarkę do lodu?

Koniecznie trzeba zdawać sobie sprawę, że obecnie wybór kostkarki do lodu jest znacznie prostszym zadaniem, niż mogłoby się wydawać. Wystarczy wiedzieć jakie kwestie wziąć pod uwagę przed podjęciem ostatecznej decyzji. Czym dokładnie powinien cechować się wspomniany produkt?

Moc i wydajność wytwornicy kostek

Należy mieć świadomość, że profesjonalne kostkarki, które są wykorzystywane w lokalach gastronomicznych wyróżniają się znacznie wyższą mocą w porównaniu do sprzętów użytku domowego. W drugim przypadku w zupełności wystarczy około 150 W. Z kolei moc znamionowa maszyn przemysłowych musi wynosić przynajmniej 0,3-0,4 kW. Warto zaznaczyć, że moc sprzętu będzie miała bezpośrednie przełożenie na wydajność. Godny uwagi jest fakt, że najlepsze kostkarki dostępne na rynku mogą bez problemu wytworzyć nawet 45 kg kostek na dobę. 

Regulacja rozmiaru kostek

Jest to kolejny aspekt, który powinno się wziąć pod uwagę przed podjęciem ostatecznej decyzji. Warto wiedzieć, że niektóre urządzenia produkują kostki tylko w określonym rozmiarze i kształcie. Można również zaopatrzyć się w kostkarkę z opcją regulacji wspomnianych parametrów. W rezultacie oprócz standardowych prostopadłościanów istnieje możliwość uzyskania:

  • lodowych płatków
  • okrągłych kostek
  • bryłek z efektownie ściętymi rogami

Pojemność zbiorników na wodę oraz lód

Koniecznie trzeba zdawać sobie sprawę, że to, w jak duży zasobnik zostanie wyposażona kostkarka do lodu z https://www.gastropuls.pl/kostkarki, będzie decydować o częstotliwości dolewania do niej wody. Do profesjonalnych zastosowań rekomendowane jest postawienie na produkt z kilkulitrowym zbiornikiem. Bardzo dobrym rozwiązaniem będzie zakup pojemnika na lód. Obecnie można zaopatrzyć się w produkt mogący pomieścić nawet kilkanaście kilogramów kostek. 

Łatwość obsługi oraz czyszczenia

Warto zwrócić szczególną uwagę na sposób konserwacji kostkarki do lodu i prostotę jej obsługi. Godny uwagi jest fakt, że znaczna większość urządzeń będzie wymagała zalania wodą, a następnie wciśnięcia właściwego przycisku. Urządzenie powinno być wyposażone przez producenta w system samoczyszczący. Dzięki temu użytkownicy będą mogli dokonywać konserwacji kostkarki zdecydowanie rzadziej. 

Wskaźniki i sygnalizacja

Urządzenie powinno zasygnalizować zapełnienie zbiornika właściwym alarmem. W ten sposób osoby używające produktu zyskają pewność, że użytkują go zgodnie z zaleceniami. Nie rekomendowane korzystanie z kostkarki wtedy, gdy w zbiorniku będzie znajdowało się zbyt mało wody. Nie można również przed podjęciem decyzji sugerować się tylko ceną.