Jaką butelkę na oliwę wybrać?

butelka do oliwy

Odpowiednie przechowywanie produktów spożywczych jest bardzo ważne. Dotyczy to również każdego rodzaju oleju. Z poniższego artykułu dowiesz się jaki kolor oraz materiał butli na oliwę wybrać.

Wybór koloru butelki na olej

Mało osób wie, że kolor butelki na oliwę ma ogromne znaczenie. Koniecznie trzeba zaopatrzyć się w szklaną butelkę o ciemnym kolorze, ponieważ pozwala to na zachowanie najcenniejszych wartości odżywczych każdej oliwy. Szklane i ciemne butelki na olej dają możliwość przedłużenia trwałości produktu. Należy pamiętać, że olej nie może być narażony na promienie słoneczne, ponieważ pozbawia go to jego najcenniejszych wartości. Szklana oraz ciemna butelka jest również bardzo modna i stylowa, co sprawia, że pasuje do każdej kuchni. Do przechowywania oleju w ogóle nie nadają się przezroczyste butelki, ponieważ mogą one spowodować jełczenie się oleju. Tak więc – najlepszą opcją na przechowywanie oleju są szklane i ciemnozielone butelki.

zestaw pojemników na oliwę i ocet

Szklane butelki na olej jako najlepszy wybór

Tłuszcze zbilansowane powinny znajdować się w każdej kuchni, ponieważ dla wielu osób są nierozłącznym elementem diety. Najlepszym, bo najzdrowszym wyborem są oleje roślinne, ponieważ w ich skład wchodzą nienasycone kwasy tłuszczowe. Chronią one przed nowotworami oraz przed chorobami układu krwionośnego. Najzdrowsze oleje roślinne to: olej rzepakowy i olej z pestek winogron. Wśród Polaków bardzo popularne są oleje kokosowe i oliwy z oliwek. Jeżeli bardzo nam zależy na zachowaniu najcenniejszych wartości odżywczych oleju trzeba zaopatrzyć się w ciemnozieloną, szklaną butelkę do przechowywania oleju. Odpowiedni produkt może zdziałać naprawdę dużo. Warto podkreślić, że szkło jest tworzywem, które nie szkodzi środowisku naturalnemu oraz nie wchodzi w reakcje z olejem. Odpowiednia butelka na oliwę jest bardzo ważna, a dzięki temu tekstowi już wiesz, jaką wybrać i dlaczego.