Mirra naturalna, niedoceniony skarb

Mirra naturalna kojarzy się najczęściej z jednym z trzech darów przyniesionych przez Trzech Królów. Tymczasem, mirra istnieje również w naszych czasach i można mądrze ją stosować po to by w pełni cieszyć się płynącym z niej dobrodziejstwem. Mirra to żywica, która pochodzi z krzew roślin balsamicznych. Po co się jej używa? Kiedy należy po nią sięgać?

Właściwości aromaterapeutyczne

Mirra naturalna od Planteon.pl jest wykorzystywana głównie ze względu na swój zapach. Kryształki kładzie się bezpośrednio na rozżarzonym węglu lub w metalowym kominku aromaterapeutycznym. Uwalniany jest wtedy dość charakterystyczny i bardzo egzotyczny zapach. Przypomina on mieszaninę cynamonu, pomarańczy i drewna. Jest to zapach egzotyczny, ale bardzo przyjemny. Kiedyś używano jej wyłącznie jako kadzidło w czasie ceremonii religijnych. Obecnie jest wykorzystywana w medycynie. Oczywiście, jest też składnikiem kadzidła używanego w kościele. Stosuje się ją w razie problemów z krążeniem krwi. Wdychanie jej aromatu przyspiesza i usprawnia krążenie, co wpływa na poprawę jakości życia

Uśmierzanie bólu

Tradycyjnie naturalną mirrę podawało się rozpuszczoną we winie. Miała ona całkowicie uśmierzyć lub zmniejszyć odczuwany ból. Według przypowieści, Jezus Chrystus na krzyżu dostał porcję wina doprawionego właśnie mirrą. Jej działanie jest jednak dość dyskusyjne. Jej skuteczność w porównaniu z nowoczesnymi lekami jest dość niska.