Najpopularniejsze rodzaje szkła do piwa

Jednym z elementów wyposażenia, które powinno znaleźć się w każdym lokalu gastronomicznym, jest profesjonalne szkło barowe. Obecnie różnorodni producenci zaoferować mogą kilkadziesiąt rodzajów szkła, które wykorzystywane jest do serwowania trunków. Jakie szkło należy zastosować w przypadku piw? Odpowiadamy!

Tradycyjne rodzaje szkła

szklanka-do-piwa-0-32-l-pasabahce

Z pewnością w Polsce najpopularniejszym rodzajem szkła barowego, wykorzystywanego do serwowania piwa, jest klasyczny szklany kufel. Ze względu na swój kształt i właściwości tego rodzaju szkło doskonale sprawdza się do serwowania różnorodnych porterów, pilznerów, koźlaków czy też jasnych lagerów. Innymi słowy, ten rodzaj szkła charakteryzuje się dużą uniwersalnością.

Omawiając tradycyjne naczynia do piwa należy również wspomnieć o klasycznych szklankach. Odznaczające się smukłym kształtem i stosunkowo cienkim szkłem szklanki cieszę się jedynie nieco mniejszą popularnością niż kufle. Oczywiście kufle oraz szklanki to nie jedyne szkło do piwa, które znajdzie zastosowanie.

Pozostałe popularne rodzaje szkła

Wybierając naczynie do piwa, do lokalu należy również zastanowić się nad snifterami. Tego rodzaju unikalny pękaty kielich do piwa sprawdzi się doskonale do serwowania wyrazistych oraz aromatycznych piw. Przykładowo mogą to być koźlaki, czy też stout. Tym, co wyróżnia ten rodzaj szkła do piwa, na tle innych rozwiązań, jest zwężający się ku górze kształt Mimo to snifter odznacza się szeroką czaszą. Prowadząc lokal warto również wyposażyć się w kieliszki do piwa.

Tego rodzaju kieliszki znane są jako tulip. Jak sama nazwa wskazuje, ten typ kieliszka swoim kształtem przypomina tulipana. Tego rodzaju kieliszek ze względu na swoją charakterystyczną czaszę jest w stanie efektywnie utrzymywać pianę oraz znajdujące się w niej niepowtarzalne aromaty. Dodatkową zaletą tego rodzaju naczynia jest to, że podnosi ono walory estetyczne serwowanego trunku. Najlepiej sprawdzi się do podawania piw typu Ale.