Niezwykła moc ashwagandhy

Ashwagandha, znana także jako witania ospała lub żeń szeń indyjski, jest rośliną, która jest powszechnie stosowana w medycynie ajurwedyjskiej. Ajurweda należy do jednego z najstarszych systemów medycyny niekonwencjonalnej na całym świecie. Nazwa „ajurweda” wywodzi się ze starożytnego sanskrytu i zawiera dwa człony, które oznaczają „życie” i „mądrość”. Ashwagandha zyskuje coraz większą sławę w świecie zachodnim. Jej niezwykłe właściwości są doceniane nawet przez medyków ze świata medycy konwencjonalnej.

Czym jest ashwagandha?

Ashwagandha ze sklepu Planteon jest rośliną, której skuteczność została potwierdzona w toku badań klinicznych. Jej skład chemicznych jest naprawdę wyjątkowo bogaty. W Ashwagandzie znajdziemy witanolidy, alkaloidy, cholinę, kwasy tłuszczowe, aminokwasy oraz cukry. Wszystkie te substancje wspierają zdolności odpornościowe komórek i przyczyniają się do wzmocnienia układu immunologicznego.

Jak działa ashwagandha?

Ashwagandha łagodzi stany nerwicowe i lękowe, działa kojąco przy zaburzeniach zasypiania. Wiele osób zmagających się z depresją twierdzi, że stosowanie ekstraktu z żeń-szenia indyjskiego, wpłynęło pozytywnie na poprawę samopoczucia i zniwelowało wiele przykrych objawów tej wyjątkowo ciężkiej przypadłości. Powszechnie uważa się, że Ashwagandha przywraca ludziom siły witalne – zarówno fizyczne jak i psychiczne. Badania potwierdziły, że roślina ta wspiera pracę serca i pomaga przywrócić równowagę emocjonalną.

Ashwagandha – dla kogo?

Po Ashwagandę powinny sięgać te osoby, które czują, że doszło u nich do pewnego rodzaju zachwiania równowagi psychicznej. Ashwagandha łagodzi stany lękowe, dlatego będzie pomocna dla osób, które zmagają się z różnymi formami nerwicy i zaburzeniami lękowymi. Dzięki swoim właściwościom kojącym, Ashwagandha pomaga łatwiej zasnąć i dobrze przesypiać noc. Ekstrakt z tej rośliny z pewnością przysłuży się osobom, u których wykryto podwyższony poziom cholesterolu. Tak naprawdę z dobroczynnych właściwości Ashwagandhy może korzystać każdy, komu zależy na poprawieniu jakości swojego życia.