Nowoczesne chlebaki w praktycznej i designerskiej formie

Nowoczesne chlebaki w praktycznej i designerskiej formie

Urządzasz swoją nową przestrzeń kuchenną? Chcesz odświeżyć wygląd lub zmienić styl aranżacji kuchni? Ważnym i reprezentatywnym elementem jej wyposażenia jest niewątpliwie chlebak. Umożliwia prawidłowe przechowywanie chleba i zapobiega jego przedwczesnemu wysuszeniu. Sprawdź najnowsze propozycje i modele w minimalistycznym stylu dostępne na rynku. Dowiedz się, na co zwrócić uwagę przy jego wyborze.

Nowoczesne chlebaki z pokrywą

W nowoczesnej kuchni chlebak przyjmuje najczęściej formę głębokiego prostokątnego pudełka zamkniętego od góry lub od przodu pokrywą. Pozbawiony jest ozdób, ornamentów lub napisów, dzięki czemu pasuje do wnętrz w stylu industrialnym, loftowym, glamour lub skandynawskim.

Obudowa wykonana jest najczęściej z szarej, białej lub czarnej melaminy. Bardzo często do budowy nowoczesnych chlebaków wykorzystywane są:

– metal,

– drewno,

– żywica termoplastyczna,

– tworzywo sztuczne.

W sklepach online można znaleźć także pojemniki malowane matowymi farbami w stonowanych kolorach, ale także lakierowane z połyskiem.

Ciekawe formy oryginalnych i designerskich chlebaków

Nowoczesne chlebaki są produkowane dla odbiorców, którzy chcą  przełamać nudę w kuchennym designie. Dla odważnych producenci przygotowali kolorowe pojemniki na chleb, które przybierają bardzo często nietypowe kształty. Zachowują przy tym jednocześnie swój minimalistyczny i zarazem awangardowy styl.

Ciekawą propozycją jest chlebak w kształcie metalowej kuli posiadającej zdejmowaną pokrywę. Innym przykładem jest pojemnik przypominający okrągłą formę do ciasta, przykryty od góry bambusową, również okrągłą deską do krojenia. Świetnie wygląda także podłużny chlebak przybierający formę łzy, wykonany z czarnej i błyszczącej, termoplastycznej żywicy.