Zmiękczacz wody od a do z

Zmiękczacze wody w ostatnim czasie zdobywają coraz większą popularność, ale w dalszym ciągu wiele osób nie ma zielonego pojęcia, czym one tak naprawdę są. W niniejszym artykule znajdą Państwo odpowiedzi na te i wiele innych pytań.

Czym jest zmiękczacz wody?

Zmiękczacz do wody najprościej rzecz mówiąc to automatyczne urządzenie, które jest zasilane energią elektryczną. Podstawowym zadaniem popularnych uzdatniaczy wody jest przede wszystkim wymiana zawartych w wodzie związków, które mają mniejszy lub większy wpływ na twardość wody. Mowa tutaj przede wszystkim o jonach wapnia i magnezu, które zamieniane są na jony sodu. Jednym z najważniejszych elementów zmiękczaczy wody jest specjalny zbiornik filtracyjny, w którym to umieszczona jest żywica jonowymienna. W dużej mierz to właśnie ona odpowiada za zmiękczanie wody, dzięki czemu w naszej instalacji wodociągowej może być transportowana miękka woda. Oprócz powyżej opisanego zbiornika każdy zmiękczacz do wody posiada specjalną głowicę sterującą, która odpowiada na filtrację i oczyszczenie urządzenia. Nie można zapominać także o drugim zbiorniku w którym magazynowana jest z kolei solanka niezbędna przy regeneracji zmiękczaczy do wody.

Po co jest uzdatniacz wody?

Jak wspomniano we wstępie bardzo wiele osób zastanawia się za co tak naprawdę odpowiada uzdatniacz wody i czy w rzeczywistości urządzenie tego typu jest przydatne. Miękka woda ma bardzo wiele zalet, dlatego też coraz więcej osób sięga po profesjonalne zmiękczacze do wody (zobacz). Twarda woda jak powszechnie wiadomo zdecydowanie szybciej niszczy pralki, zmywarki albo czajniki. Gromadzący się osad jest szkodliwy również dla urządzeń grzewczych, dlatego też warto pozbyć się kamienia. Mało osób zdaje sobie sprawę również z tego, że dzięki miękkiej wodzie można znacząco obniżyć zużycie różnorodnych środków piorących.