Alkohol nalewany przez dozwonik

Piwo podawane z dozownika jest w dużej mierze znane jako piwo beczkowe. Tego typu urządzenia mogą być również używane do podawania podobnych napojów, takich jak cydr.

Dozownik do alkoholu – jak on działa?

Piwo, które jest dostarczane w beczkach jest podawane za pomocą ciśnienia zewnętrznego z butli z dwutlenkiem węgla lub czasami azotu, która wypycha piwo z beczki i podnosi wąską rurkę do baru. Na końcu tej rurki znajduje się zawór wbudowany w uchwyt na pasku. Dozownik do piwa i otwarcie go niewielką dźwignią powoduje, że piwo wypychane przez gaz z cylindra wpływa do szklanki. Niektórzy uważają ten system za niekorzystny, ponieważ wytwarza pieniącą się substancję. Niektórzy producenci próbowali rozwiązać ten problem, produkując urządzenie, które umożliwia nalewanie piwa od dołu do góry.

Smaczny alkohol z dozownika

Czasami beczki piwa przeznaczone do podłączenia do powyższego systemu są zamiast tego używane samodzielnie. W takim przypadku wymagany jest samodzielny przenośny kran, który umożliwia podawanie piwa prosto z beczki. Ponieważ system beczek wykorzystuje nacisk, aby wypchnąć piwo z beczki, dozowniki te muszą mieć sposób na dostarczenie piwa. Dozownik do alkoholu wykorzystuje pompę ręczną do wpychania powietrza do beczki; spowoduje to, że piwo psuje się szybciej, ale jest całkowicie do przyjęcia, jeśli cała beczka zostanie zużyta w krótkim czasie. Urządzenie to jest w dzisiejszych czasach łatwo dostępne, można je zakupić bowiem w bardzo atrakcyjnej oraz konkurencyjnej cenie.